PHL Nesta Mires Toruń MH Automatyka Gdańsk
PHL: Torunianie przedłużyli swoją szansę na utrzymanie (WIDEO)
  Dodano 3 miesiące temu   Źródło: inf. własna + Skomentuj 1
Prowadząc 3:1 w rywalizacji do 4 zwycięstw przyjechali do Torunia hokeiści MH Automatyki Gdańsk. Miejscowi gracze Nesty Mires od pierwszych minut grali więc z nożem na gardle. Okazało się, że presja była tylko pomocna, bo gdańszczanie ani razu nie wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu.
W 10 minucie wynik spotkania otworzył Michał Kalinowski, a na 2:0 podwyższył w drugiej tercji Jarosław Dołęga. Hokeiści Nesty nie stracili tej przewagi już do końca meczu, a MH Automatyka zdołała zbliżyć się jedynie na różnicę jednej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:2 dla gospodarzy. Prezentujemy również skrót meczu, przygotowany przez KP Sport.

Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Bramki:
1:0 - Michał KALINOWSKI - Uladzimir Mikhailau - Jarosław DOŁĘGA (09:28)
2:0 - Jarosław DOŁĘGA - Uladzimir Mikhailau - Michał KALINOWSKI (24:34)
2:1 - Szymon MARZEC - Mateusz STRUŻYK - Maciej ROMPKOWSKI (27:27)
3:1 - Marcin WIŚNIEWSKI - Rafał ĆWIKŁA (46:47)
3:2 - Filip PESTA - Phillip NASCA (52:55)

Nesta Mires Toruń: Michał PLASKIEWICZ, Mateusz STUDZIŃSKI - Yauhen ZHYLINSKI (4), Bartosz Skólmowski, Artem Mogila, Siergiej Kukushkin, Daniel MINGE (6) - Jarosław DOŁĘGA, Uladzimir Mikhailau, Michał KALINOWSKI, Miłosz LIDTKE (4), Denis Trakhanov (2) - Piotr WINIARSKI (4), Rafał ĆWIKŁA (4), Marcin WIŚNIEWSKI, Łukasz PODSIADŁO (4), Artur Kourakh (2) - Adrian JAWORSKI, Paweł HEYKA, Jakub STASIEWICZ, Piotr NAPARŁO

MH Automatyka Gdańsk: Tomasz Witkowski, MICHAŁ KIELER - Zachary Josepher, Oskar LEHMANN (2), Jan STEBER (2), Petr POLODNA, ADAM SKUTCHAN (2) - Mateusz GOŚCIŃSKI, Adrian Kastel-Dahl (2), Phillip NASCA (4), Sebastian WACHOWSKI, Hampus Falk - Szymon MARZEC, Maciej ROMPKOWSKI (2), Mateusz STRUŻYK, Arkadiusz NOWAK, Krzysztof KANTOR (2) - Wojciech WRYCZA, Kamil DOLNY, Dmytro Szczerbakow, Kacper Różycki (2), Filip PESTA

Kary: 30-18